“Seninle dedikodu yapan, senin de dedikodunu yapar.”

--Bu İrlanda atasözünü yaban sözü diye yabana atmamalı, kulağa küpe yapmalı.

Kullanıcı 
Şifre
 

Kuvveti ihlasta bilmek
–Metin Karabaşoğlu

[*4.558 yazı içinden]
ALIŞVERİŞ SİSTEMİMİZ İLE İLGİLİ
ÖNEMLİ AÇIKLAMASevgili ziyaretçimiz,

Burada sizlere, kısaca, yeni sistemimiz hakkında bilgi vermek istiyoruz:
Üyelik:

-Neden üye olmalıyım?

Sitemize henüz üye değilseniz, alışveriş yapmak için öncelikle üye olmalısınız. Alışverişinizi müteakip size ulaşabilmemiz için gerekli tüm kimlik bilgilerinizi, telefon numaralarınızı, teslimat ve fatura adresinizi vs. her seferinde tekrar girmemeniz için, üyelik formunu doldurarak ilk alışverişinizden önce üye olmanız gerekir. Üye olmakla her türlü ürün, özel indirim, yenilik ve kampanyalardan öncelikli olarak haberdar edilirsiniz. Ve alışveriş sepetiniz siz alışverişinizi tamamlayana kadar saklı tutulur.

-Nasıl üye olabilirim?

Sol kuşaktaki "Üyelik" linkine tıkladığınızda gelen formdaki alanları doldurup bilahare size gönderilecek aktivasyon emailindeki linke tıklamanız, üye olmanız için yeterli. Bu noktadan sonra, sitemiz artık sizi adınızla tanıyacak ve her türlü fırsattan sizi haberdar edecektir.

-Üyelik koşulları

Mağazamıza dileyen herkes üye olabilir. Üyelik ücretsizdir.

-Üye bilgileri

Bizlere ulaştırdığınız tüm üyelik bilgileri kesinlikle gizli tutulacaktır. Karakalem.net, bu konuda hiçbir sorunla karşılaşmayacağınızı taahhüd eder.

-Şifre/ Üyelik bilgileri değiştirme

Şifrenizi unuttuğunuz takdirde sol kuşakta bantta yer alan "şifremi unuttum" linkine tıklar ve gelen formda sitemize üye olmak için kullandığınız email adresinizi girerseniz şifreniz email ile adresinize gönderilecektir. -Şifreniz dahil- bütün bilgilerinizi ise, dilediğinizde, "bilgilerim" linkine tıklayarak gelen ekranda değiştirebilirsiniz.

Güvenlik ve Gizlilik:

Sitemizde bütün dünyada geçerli, en güvenli iletişim protokolleri kullanılmaktadır. Bilgi alışverişi 128-bitlik InstantSSL Pro sertifikamız ile şifrelenmekte ve veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. Kart numaranızı kimse kesinlikle göremez; verdiğiniz bilgiler bize ve akabinde bankaya şifreli olarak iletilerek üçüncü kişilerden gizlenir. Kart bilgilerini, -müşterilerimizin güvenliği için- hiçbir şekilde sistemizde de tutmamaktayız. Ayrıca Karakalem, paylaşmış olduğunuz tüm üyelik bilgilerini "kesinlikle" gizli tutmayı ve üçüncü şahıslara açmamayı taahhüd eder.

Sipariş:

Sipariş verebilmek için öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir. Böylece her sipariş verdiğinizde, tüm bilgilerinizi yeniden girmek zorunda kalmazsınız. İncelediğiniz eseri satın almak istediğinize karar verdiğinizde, "SEPETE AT" butonuna tıklayınız. Sayfa yeniden yüklenerek sol kuşakta yer alan alışveriş sepeti bu kitabı içerecek şekilde güncellenecektir. Bu sepette, ayrıca, önceden sepete attığınız tüm eserler ve tutarları da gelecektir.

Sepetinizdeki ürünlerin adetlerini arttırıp eksiltmek veya istemediğiniz bir ürünü iptal etmek istediğinizde ise sepetin altındaki "Satın Al"a tıklamalısınız. Gelen sayfada bu işlemleri gerçekleştirip bilahare alışverişinize devam edebilir veya ödeme için kasaya gidebilirsiniz. Ürünlerden bırakmak istedikleriniz için adet kombosundan "SİL"i, adet(ler)ini değiştirmek istedikleriniz içinse yeni adedleri adıgeçen kombodan seçmelisiniz. Her iki durumda, ilgili sayfa yeniden yüklenecek ve akabinde güncel adet/ fiyat bilgileri görüntülenecektir. İndirim oranı, sepetinizdeki kitapların adedine/ tutarına bağlı olarak değişeceğinden, yeni fiyatlarda bir düşüş ya da artış görmeniz muhtemeldir.

Tüm ürün ve fiyat bilgileri tamam ise "KASAYA GİT" butonuna basın. Ekranınıza fatura/ teslimat bilgileri gelecektir. Bilgiler doğru ise hemen, eğer eksik ve/veya yanlış bilgi var ise, gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra, "DEVAM" butonuna tıklayınız. Fatura adresinden farklı teslimat adreslerini, alttaki bölümü kullanarak girebilirsiniz; girmediğinizde teslimat adresiniz fatura adresinizle aynı varsayılır. Bu ekranda gireceğiniz bir diğer bilgi tercih ettiğiniz ödeme şeklidir. Ayrıca, sayfanın altındaki kutucuğa tıklayarak sayfadaki tüm bilgilerin son haliyle kaydolmasını ve böylelikle sonraki siparişlerde hatırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Son ekranda istenen bilgilerin tümünü eksiksiz olarak girmelisiniz: Karttaki yazılışı ile "Kart Sahibinin Adı Soyadı", Kredi Kartı Numarası (numaraların arasına boşluk "," , "-" , " * " gibi herhangi bir karakter koymayınız), Kart Tipi, CVV2 kodu, Geçerlilik Tarihi. "SİPARİŞ VER" butonuna tıkladıktan sonra, provizyon için 5 - 45 sn. arası beklemeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra alışverişinizin onaylandığına dair bir yazı çıkacak ve sipariş numarası tarafınıza bildirilecektir. Ödemenizi havale veya posta çeki ile ile yapmak istiyorsanız bunu 2. aşamada ÖDEME TERCİHİ olarak belirtmelisiniz.

İndirim:

Yayınlarımızı, -aksi belirtilmedikçe- %30'luk bir indirim oranıyla satın alabileceksiniz.

Sipariş takibi:

Siparişlerinizle ilgili ayrıntıları ve son durumu -size gönderilecek bilgilendirme maillerine ilaveten- her an sitemizden öğrenebileceksiniz.

Yurtdışı Siparişler:

Kitap ve dergilerimiz, PTT ile, dünya üzerindeki 200'ü aşkın ülkeden teslimat adresi olarak seçeceğiniz ülkeye ulaştırılmaktadır. Kargo masrafı, gönderinin ağırlığına ve ülkesine göre hesaplanıp ödeme ekranında size bildirilir.

Fatura / Teslimat Adresleri:

Faturanız dilediğiniz şahıs veya şirket adına kesilir ve siparişinizle birlikte size ulaştırılır. Dilerseniz, teslimat adresi olarak, vereceğiniz fatura adresinden başka bir adres de belirtebilirsiniz. Bu bilgiyi, gerek üye bilgileri sayfasında gerekse sipariş anında girebilir ve dilerseniz sonraki bütün siparişlerinizde kullanılmasını isteyebilirsiniz.

Teslimat:

Sipariş verdiğiniz kitabı/kitapları en kısa zamanda adresinize ulaştırmak için personelimiz -alışveriş sayfalarında aksi belirtilmedikçe- siparişinizi 1 gün içerisinde hazırlayarak lojistik ekiplere ulaştırılır. Siparişinizin teslimi, teslimat bilgileri kısmında belirttiğiniz kişi ve adrese kimlik dökümü karşılığı teslimat yapılır. Email ile size gönderilen sipariş takip numarasını kullanarak, lojistik destek firmalarının web adreslerinden "Gönderi Takip" bölümlerine girdiğinizde siparişinizin son durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Teslimat süresi, Türkiye içinde maksimum 5 iş günüdür.

Siparişleriniz bir hafta içerisinde size ulaşmadıysa, sipariş sorgulama ekranından, sipariş numaranız ile siparişinizin durumunu kontrol edip, eğer netice alamadıysanız telefonla bizi arayabilirsiniz.

Alışveriş sepeti

Alışveriş sepetinize attığınız kitaplar, siz boşaltmadığınız sürece orada kalırlar. Sisteme giriş yaptığınızda ("login" olduğunuzda) sepetinizi son haliyle hazır bulursunuz. Bilahare, "Satın Al" linkini izleyerek, ekleyeceğiniz/ çıkaracağınız veya miktarlarını değiştireceğiniz kitaplarla birlikte kesin siparişinizi verebilirsiniz.

Ödeme seçenekleri

Mağazamızdan alışveriş yapabilmeniz için bir Visa / Mastercard'a sahip olmanız veya sipariş tutarını EFT veya posta çekiyle bize göndermeniz gerekir. Kredi kartı bilgileriniz alışveriş esnasında 128 bitlik SSL sertifikamız ile şifrelenmektedir; sistem güvenliği ve Comodo hakkında bilgi almak için www.instantssl.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Posta çeki ve banka havalesi seçenekleri için gerekli hesap bilgileri, hem son sipariş ekranında hem de size gönderilecek teyid mailinde belirtilecektir.

KDV:

%8'lik KDV tutarı, kitaplarımızın satış fiyatına eklenmiş olup alışveriş sepetinde ayrı bir kalem olarak yer almamaktadır.

Dergi Aboneliği

"Karakalem Dergisi Yıllık Aboneliği", her ne kadar, diğer kitaplar gibi alışveriş sepetine atılıp ödemesi yapılan bir ürün şeklinde de gerçekleşse, bazı farklar arzetmektedir:

  • Abonelik için bir indirim sözkonusu değildir, müşterilerimiz alışveriş sepetlerindeki kitapların toplam tutarına göre hak ettikleri indirimi, sepetlerindeki abonelik bedelinde kullanamayacaklardır.

  • Abonelik bedeli toplam tutar olarak verildiğinden, ek bir kargo ücreti sözkonusu değildir; ilgili rakam kargoyu da kapsar.

  • Abonelik, ülkelere ve kıtalara göre değişebilmektedir. Şu anki ücret, yurtiçi aboneliklerde 33 TL, Avrupa ülkeleri için 30€, ABD ve diğer dünya ülkeleri içinse 35$'dır. Bu rakamlardan hangisinin geçerli olacağı teslimat yapılacak ülkeye göre belirlenip, ilgili ekrana, o günün döviz kurundan TL'ye çevrilerek yansıtılır. Bu dönüşüm, alışveriş sepetindeki fiyat bütünlüğünü ve çalıştığımız bankanın VPOS sistemiyle uyumluluğu sağlamak açısından elzemdir. Yurtdışından sipariş verecek okurlarımız, dönüştürülen bu tutar kendi bankalarında tekrar -ilgili banka kurundan- dövize çevrileceğinden, ekstrelerinde %1-2'yi geçmeyecek farklar görebileceklerdir. Elimizde olmayan bu teknik sebepten kaynaklanan bu durum için özür diliyoruz.

İade Koşulları:

Siparişiniz kargodan eksik veya hatalı çıkarsa, size ulaştığı tarihten itibaren en fazla 1 hafta içerisinde iade talebinizi sipariş numarası ve sebep belirterek karakalem@karakalem.net adresine bildirmelisiniz; Bu durumda yetkili arkadaşlar en kısa sürede size geri dönecek ve garanti şartları ve iade prosedürleri dahilinde eseri adresimize göndermenizi isteyeceklerdir. Bu bilgiler size maille ulaştıktan sonra eseri dış etkenlerden etkilenmeyecek bir biçimde paketleyerek dilediğiniz bir kargo şirketiyle bize gönderebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken siparişin tüm fatura kopyalarını eksiksiz olarak bize ulaştırmanızdır. Siparişiniz geri alındığı andan itibaren hızlı bir şekilde size geri ödeme yapılır. Ürünün bize ulaşması için ödenecek bedel ise müşteriye aittir.

Tüketici Hakları:

Siparişini verdiğiniz eserler, personelimiz tarafından özenle hazırlanıp paketlenir. Bununla birlikte, taşıma sırasında zarar görmüş paketleri, teslim sırasında mutlaka kargo personeline rapor ediniz; bu gibi durumlarda kargo şirketinden veya tarafımızdan kaynaklandığı anlaşılan zararlar telafi edilecek ve bunun gibi bütün haklı şikayetleriniz gerekli incelemelerden sonra değerlendirilmeye alınacaktır. Tüketici haklarını korumak amacıyla hafta içi hergün mesai saatleri içerisinde (09.00 ve 17.00) bize ulaşabilirsiniz.

Önemli Not:

Sevgili okurlarımıza, küçük ama önemli bir de hatırlatmamız olacak. Norton Internet Security vb. bir program kullanıyorlarsa, alışveriş sayfalarının düzgün çalışması için, bu programları session cookie'lere izin verecek şekilde yapılandırmaları ya da Privacy Control özelliğini tümden kapamaları (off) gerekiyor. Bizim dışımızdaki teknik sebeplerden kaynaklanan bu durumdan dolayı okuyucularımızdan özür dileriz. Konunun teknik ayrıntısını http://www.bargainpages.co.uk/help/troubleloggingin.asp adresinden okuyabilirsiniz.Alışverişle ilgili her tür sorunuzu/sorununuzu bize yazarsanız sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.


Saygılarımızla

Karakalem Yayıncılık
© 2000-2021 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut