Küresel kâfirlere karşı

DÜŞMAN KİM, hain hangi kapalı kapının arkasında saklı? Kim nasıl bir oyun ve tezgâh içinde; her şeyi ile bilen var mı? Örgütlerin içinde kaç devlet ajanı var, kaç devletle karşı karşıyız? İsim isim, yer yer, eylem eylem söyleyecek var mı? Ve de niyetlerini bilen?

Kudurmuş küresel kâfirlere nasıl karşı durulacak? Oyunları boşa çıkarılacak, tuzakları tersine döndürülecek?

Tehlikeli ve kritik dönemeci lehe çevirecek ve kazanıma dönüştürecek ne yapmalı?

Büyük sorunlar büyük soruları cevap vermekle aşılır. İdrak eden için cevap çok acık;

“ Allah ise düşmanlarınızı en iyi bilendir. Dost olarak Allah yeter. Yardımcı olarak yine Allah yeter. (Nisa,45)

Kur’an yarenliğinde eşya ve hadiseler bakılır ve o yarenlikle yaşanırsa her şey gündüz gibi açık ve berrak. Dostu da düşmanı da O söylüyor; iyiyi kötüyü, salihi salih olmayanı O bildiriyor.

Ne demişti bir Kur’an talebesi; dost istersen Allah yeter, yaran istersen Kur’an yeter. Dostunu ve yarenini iyi seçen ve o seçilmişlikle hayatını geçiren O talebeye, hangi kâfir bir şey yapabilmiş, hangi münafık ilişebilmiş? Onun havarileri de korunmuş, sıkıntı yaşamışlar ama ezilmemişler, üzülmemişler…

Yakın zamanda yaşanmış örneklik portresi bütün tazeliği önümüzde duruyor…

Bize düşen; düştüğümüz yeri görmek ve yeniden kalkmak, örnekliği yenileyerek yarına taşımak…

Saatlerce kanal kanal gezip haber yorum peşinde koşmak; zihni yoruyor, kalbi karartıyor, aklı karıştırıyor, hisleri etkisizleştiriyor, bilmeden olumsuz düşüncelere daldırıyor, zulme taraftar edebiliyor.

Zahirin değeri zahir kadardır züht ehlinin yanında. Eşyanın ve hadiselerin melekûtuna dalmak; onun açlığıdır; açlığını da Kur’an’la giderir. Rahmetin izini, özünü onunla öğrenir, hikmet yağmurlarda onun ikliminde ıslanır.

Alfabe gibi örgüt isimlerinin kısa adı gizli komite; onlarla Kur’an’a sarılarak aşikâre mücadele edilir.

Bugünlerde küresel kâfirlere karşı “Kâfurun” suresini okuma, anlama ve yaşama zamanı. Günde kaç defa; bir, yüz, iki yüz, bin… Belki bir, belki bir harfinde kaybolmak ve sonra var olmak, zamanın ahzap ordusunu gerisin geriye püskürtmek.

  12.10.2015

© 2021 karakalem.net, Hüseyin Eren© 2000-2021 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut