Aşk-ı Beka - 3

YOLCULUK

Aşk-ı bekanın her bir dönencesi, bir “mertebe-i nuriye-i hasbiyedir.” 7

Ruh sahibi canlının, dünyadayken kullandığı her an yaratılan vücudu, havaya ekilen kelimeler gibidir. Bir söylenir, ağızda türev kazanır binler çıkar, yayılır. Havada dağılsa da, hafızalarda ve her an yaratılan sayısız levhada kaydedilir. Bu vücutlar ruh için, birbirinin ne aynısıdır ne de gayrısıdır.

Zamanı yaratan esma-i hüsnadır. Mekânı yaratan sıfat-ı ilahidir.8 Dolayısıyla tecelli, an da olanın mekânda görünmesidir. Şu durumda 1046 defa yaratılan vücutların, ölümle birlikte ışık hızından çok daha hızlı seyreden ruha (görüntü beden olarak) geri dönmesi beklenen bir durumdur. Işık hızını aşarsanız, zamanın yırtılmasına ve bize göre tersine çalışmasına yol açarsınız. Her yaratılma esnasında oluşan geçmiş vücutlarımızın misali bedenlerine geri dönme sürecini başlatırsınız.

Ölüm anıyla birlikte, her an düşmekte olan evrenden ruhun kurtulması sağlanır. Süratle evren ruhtan uzaklaşır. Uçaktan atlayan ve son sürat yere doğru çakılmakta olan birinin paraşütünü açınca aniden hızının durması gibi bir şeydir bu. Misali yani kaydedilmiş vücutların iadesi aşamasında esmaya ve sıfat-ı ilahiyeye dayanan levhalar nuraniyet sırrıyla sonsuzluğu rahatça hazmeder. Değilse atmosfere giren bir meteorun yanarak kül olması gibi adresine teslim edilememiş bedenlerimiz de maalesef yanmaya başlar. Elmas ve kömürün güneş karşısındaki durumları gibi olur. Cehennem hayatı aslında ruhun sonsuzluk yolculuğu esnasında yaşamaya başladığı süreçlerle paralellik arz eder.

-------------------------------

F / www.facebook.com/aykuttanrikulu

T/ https://twitter.com/doktormat

Dip Notlar:

7. Aşk-ı beka risalesi diyebileceğimiz 4. Şuanın her bir mertebesi, ruhun şiddetli beka aşkının dönencelerini tanımlamaktadır. (Şualar / 4. Şua / syf: 94 - 121)

8. Kâinatı değil nefsi parçalamak - 2 / http://www.karakalem.net/?article=4584 / Aykut Tanrıkulu

  25.06.2017

© 2021 karakalem.net, Aykut Tanrıkulu© 2000-2021 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut