Karakalemden

Nisanla Gelen

ÇOK HAKİKATLİ şiirlere imza atmış bir büyük şair olarak T.S. Eliot'un maalesef doğru olmadığı halde şöhret kazanmış bir sözü de vardır: "Nisan zalimdir." Oysa Nisan, yağmurları ve baharıyla, ayların belki de en güzelidir. Ve Hz. Peygamber'in o ayda dünyaya gelmiş olması, ihtimal ki Nisan'ın bu güzelliğine bir nişane hükmündedir. Karakalem.net açısından baktığımızda da, Nisan, 'zalim bir ay' olarak değil, 'bereket ayı' olarak görülmeyi gerektiren izler taşıyor hayatlarımızda. Bir yıl önce beş arkadaş Nisan ayında bu sitenin rüyasını görmüştük. Bu yılın Nisan'ı ise, sitemiz açısından 'ilk'ler taşıyan bir ay olarak hafızamıza yerleşti.

www.karakalem.net, ilk kez Nisan 2001'de yüzbin hiti aştı ve ilk kez Nisan 2001'de haftada bir yenilenme periyodunu tutturmayı başardı. Sözün kısası, bu satırları Nisan'la gelen bir sevinç ve şevk içinde yazıyor; ve Rabbimizin diğer aylarının, bu arada Mayıs'ın hepimizin hayatına, bu arada güzellikleri paylaşmak için beraberce keşif yolculuklarına çıktığımız karakalem.net'e güzellikler getirmesini diliyoruz. Selam ve sevgi ile...

--Editör


Not: Bir önceki Editör'den yazısında yayına hazırlanan Karakalem kitaplarına dair bir açıklama vaadinde bulunmuştuk. Rabbimize karşı Nisan'a dair şükür borcumuzu ifa için, bu açıklamaya bir sonraki Editör'den yazısına kaydırmış olduk. Bilginize arzediyorum.

  10.05.2001

© 2021 karakalem.net, Editör© 2000-2021 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut