Görünmez kütle, görünür kafa

DEV BİR bütçe ile büyük bir buluşun peşinde ilim adamları. 37 ülkeden 2 bin ilim adamı, 10 milyar Euro bütçe ile 2008 den beri çalışıyor. Avrupa Atom Enerjisi Kurumu CERN’nin yaptığı araştırma sonuçları bilim tarihinin en önemli ve pahalı deneyi olarak kabul ediliyor.

İsviçre ile Fransa arasındaki bir bölgede kurulan 27 kilometrelik tünelde ışık hızında atomlar çarpıştırıldı, elde ettikleri sonuç; tanrı parçacığı!

Anladıkları, ifadelendirdikleri, kanuna, kavrama dönüştürdüklerinde kendilerine izafe ederler, anlayamadıkları, çözemediklerinde “tanrı parçacığı” deyip işin içinden çıkıverirler. Yer çeker; Newton Kanunu. Yerin çekmesi artık adiyattantır. Evraka evraka diyen adam suyun kaldırma kuvvetini bulmuştur; su mucizesi kara bir kanun örtüsü ile örtülür. Su basite indirgenir, toprak ayaklar altında çiğnenir derekesine düşürülür.

Şimdiki ders zordur; madde ezelidir diyenler yeni bir duvara toslamıştır. Görünmeyen fakat her şeyi kütleye kazandıran şey nedir?

Şey; şey öyle bir şeydir ki hiçbir şeye benzemez. Bu şey için 2 bin ilim adamı 2008’den beri uğraşıyor. Basiretsiz, kör kafa ile daha çok seneler uğraşır da her bulunan yeni şeyle cahilliğini biraz daha yakından görmüş olurlar.

Atom parçalanmaz dediniz atomu parçalayarak bomba yaptınız, milyonlarca hem cinsinizi katlettiniz. Ya şimdi ne yapacaksınız, kütleyi oluşturan görünmez şeyi bulmakla yeni bir silah mı geliştireceksiniz? Bu ilmi araştırmanın açıklananın yanında kütleyi oluşturan görünmez şey gibi görünmesini istemediğiniz şeyler olmasın? Sakladığınız, örttüğünüz, gizlediğiniz “şey”ler…

“ Tanrı Parçacığı” mıymış? Her şey Allah’tan haber vermiyor mu, O’nu işaret etmiyor mu, Onun isim e sıfatlarını yansıtmıyor mu? Atomu doğru okusaydınız Hiroşima ve Nagazakiyi yakmaz, aklınızı, kabiliyetlerinizi nükleer silah yapımında heba etmez, dünyayı iki defa cehenneme çevirmezdiniz. Karanlık kafa, karanlık kütle; bu karanlık kafa kütlenizi hangi ecinni tütsü ile tütsülüyor, hangi karanlık odadan besleniyorsunuz. Yoksa sizin de mi ikna odalarınız var?

İlmi dinleştirenler din afyondur diyenler. Şimdi ise “ Tanrı Parçacığı” ile uğraşıyorlar. Tezat ki ne tezat; izafiyet teorisi ile bile açıklayamaz bu tezadı.. Evreni oluşturan maddeyi açıklayamadıklarında “karanlık madde” deyip işi savsaklamışlardı. Madde karanlık değil sizin gözünüz kör, gönlünüz kapalı, aklınız akletmiyor.

Kütleyi oluşturan görünmezden görünür hakikati ulaşın da şu yeryüzünü ahir ömründe cenneti yaşatın. Kırın şu tağuti tabiat gözlüklerini; göreceksiniz ki hakikat güneşi görünmezden görünüre, zerrelerden güneşlere her şeyi aydınlatacak, geldiği ve gittiği yeri gösterecek. Işık hızında atomları çarpıştırdığınız gibi taptığınız fikirleri gerçeği ile bir çarpıştırsanız, sonsuzluk penceresinden sonsuz güzellikler göreceksiniz.

  09.07.2012

© 2021 karakalem.net, Hüseyin Eren© 2000-2021 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut