“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

Liyakat
–İsmail Örgen

[*4.602 yazı içinden]

 rojhat : yorumlar 

2ama, 06.04.2007 | Ye’cüc ve Me’cüc ÇİN’ mi ?.., Aykut Tanrıkulu

Ama Agah Vardar arkadasin yazisi hakkinda bir yorum yapmak istiyorum. "Süfyan" yani "Islam Deccali", Türkiyede cikti ama Türk degildi. Kavmi yahudiydi. Bunu Ustad Hazretleri risalelerde, bir Hadisi Serife dayanarak yazmis.

1yecüc mecüc iki millet? türkler, mogollar , 06.04.2007 | Ye’cüc ve Me’cüc ÇİN’ mi ?.., Aykut Tanrıkulu

Ilk önce yazara yaptigi derlemeden dolayi tesekkür etmek istiyorum. Bende bu konuyu cok düsünmüstüm. Risalelerde yecüc mecüc yazip normal bir arastirma yapmistim ama sadece 2 kisma ulasabilmistim. Yazar ise ustad hazretlerinin baska yazilarini da yayinlamis. Gercekten faydali bir calisma. Ama bir konu kafamda yine soru isareti olarak kaldi. Ustadimiz yecücü yağmacı, çapulcu olarak, mecücü ise medeni hatta ilginctir MEDENIYET ICIN VAZGECILEMIYECEK OLAN bir topluluk olarak tanimliyor. Üstelik bir digeride cin konusu. Her ne kadar yazar Cini hatta Hindistani isaret ediyor ama ustad Hazretleri de bizzat cin ve hint kavimlerinin bu yecüc mecüc soyunun zulmüne ugradigini belirtiyor. Ve yine ustad hazretleri orta asyadaki bir takim mogol ve türk kavimlerine isaret ediyor. Ama yine dikkat edilmesi gereken bir konu eski Cinin ve su anki Cinin sinirlarinin baya farkli oldugudur (türkiyede okul tarih kitablarinda islam öncesi türk tarihi kisminda da bu haritalar var) .

Ayni zamanda bu Mogollar Türk soyundan mi degil mi meselesine gelince mogollar türkler ile en yakin akraba millettir. Benim almanya da bir mogol tanidigim vardi ve dilleri türkceye cok benziyordu. Kirgizca ise türkceyle neredeyse ayni gibidir. Sadece bir takim harf ve ses farkliliklari var. Ben her ne kadar kendim kürdüm ama Mogollar ile sizin yakin akraba oldugunuzu belirtmemde bir art niyetim yok. Insanin dogarken kendi irkini secme imkani yoktur. Zaten bu bir bilimsel gercek. Türklerin ana vataninin orta asya oldugu ve hunlarin, kirgizlarin ve diger orta asya milletlerinin türk oldugu Türkiye de okullarda tarih kitablarinda gecer. YANI ANLIYACAGINIZ SIZIN ZAMANINIZ GELIYOR. Zaten ustad hazretleri de bu kavimlerin (sizin, mogollarin) mevsimi gelince (dünya sartlari degisince, mesala globallesme) yine dünya sahnesine güclü olarak cikacagini belirtiyor. Acikcasi cin gibi, orta asya ülkleleri gibi mazlum dogu milletlerinin güclenmesine sevinirim. Yeter avrupalilarin dünyayi sömürdükleri. O kadar milletleri katlettiler, köle olarak kullandilar. Dünyada ha bire mazlumlari ezdiler. Allah yolunuzu acik etsin
© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut