“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

AİLENİN ÇÖKÜŞÜ
–Abdülhakim Murad

[*4.604 yazı içinden]

 osman : yorumlar 

7Esenlikler dilerim, 08.06.2009 | Nafile, Metin Karabaşoğlu

Kitabınızı okudum çok istifade ettim Gerçekten çok etkili bir eser olmuş ve doldurulması gerken herkesin bildiği ama yaklaşamadığı bir boşluğu doldurma gayesine yönelmiş bir eser.

Canu gönülden teşekkür ederim

6, 29.08.2008 | Babamdan Dinlediklerim, Harun Pirim

Allah razı olsun sevgili dostum

5tebrik ederim, 24.04.2008 | 23 NİSAN, YAHUT BİR YALANIN YIL DÖNÜMÜ..., Hüseyin Yılmaz

helal olsun!!!

4Zaman'ın tarafsızlığı, 02.08.2007 | Birkaç ‘siyasî’ hatıra..., Metin Karabaşoğlu

lütfen biraz insaf....

bahadır kardeş zamanın siyasi tarafsızlığından bahsediyorsunuz. Zaman abone olan biri olarak acaba başka bir zaman mı var türkiyede. zamanın köşe yazarlarının nasıl iktidar taraftarlığı yaptığını cümle alem biliyor. Yorumlarda metin abi de dahil ne hikmetse yeni asya haza hata oluyor. insaf edin... gazete tirajı ile mi haklı olunuyor, doğru olunuyor. Kazanırken kaybedenler ne olacak

Siyasetten en içtinab e ttiğini ifade eden diğer cemaatlerin ne kadar da siyasetin göbeğinde yer aldığını bu seçimde gördüm. Sanırım yeni asyanın hatası fikrini alenen açıklaması. O yüzden yeni asya siyasetçi öylemi?

.

Doğrusu metin abinin yazılarında da hissiyatın konuştuğunu seziyorum. Muhabbeti akp den değilde buğzu kutlular'dan gibi bir şey seziyorum. Çünkü yazılarının ana kurgusu M. Kutlular üzerine. Herkes eleştirilebilir ama insaflı olarak. "Kardeş kardeşi fena gördüğünde mürüvetkarane ıslahına çalışmalı. "

Yeniasya cemaatinden biri olarak karakalemide zamanı da okurum. okumaya da devam edeceğim. muhabbetle..

3, 23.04.2007 | ‘Sarıklı genç’ kim ola?, Metin Karabaşoğlu

Bir rüya: Sarıklı genç

"Yine bir gün Eğridir'de bulunduğum zaman, rüyada sarıklı bir genç gördüm. Bu genç beni ilk defa, Hz. Üstad'a götüren meczup lâkıplı Mustafa Efendi idi. Ona Şeyh veya Hafız Mustafa da denirdi. Rüyada gördüğüm sarıklı genç şeklen o idi. Fakat ne bıyığı ve ne de sakalı vardı. Hafız Mustafa, çocuk meşrebinde birisi idi. Risale-i Nur'un ilk Küçük Sözler'ini l928'de onda görmüştüm. Daha o zaman Üstad Hazretleriyle de muarefemiz yoktu. Gayet intizamsız bir yazı ile yazılmış ilk risaleyi onda görmüştüm. Müsvedde halindeydi.

"Rüyada, elinde leblebi tablası vardı. Fakat içinde leblebi gayet azdı. Ben leblebiden almak için elimi attım. O zaman leblebi tabağı doldu, taştı.

"Sarıklı genci biz açıklamadık. Sizin gibi gençler işte çıktılar. Daha da kıymetli gençler çıkacaktır. Allah'ın nuru kıyamete kadar devam edecektir. Kur'ân tefsiri olduğu için Risale-i Nur'un hakikatı kıyamete kadar okunacaktır. elbette bu gelenler genç olacaktır, ihtiyar olmayacaktır.

"Bu meseleyi kendisine mal edenler, sanki ne oldu? İnhisar altına almak doğru değil. Benim rüyada gördüğüm, sanki Mustafa idi. Fakat onun mevcut hali rüyadaki haline uygun düşmüyordu. Onun çocukça halleri vardı. Fakat bana Üstad Hazretlerini gösteren ve tanıtan da o oldu. Eğridir'de iken, Mustafa bana:

"Efendim, sizin ilâcınız Barla'da bir zat var, Ondadır" dedi.[8]

hulusi yahyagil, son şahitler

2tebrikler, 01.04.2006 | Kardeşlik, Rabia Nazik Kaya

hayatin hizina gomulen bir kavrami `uhuvveti` tekrar alip

cok guzel bir sekilde aciklamissiniz. cok tesekkur ederiz.

1mükemmmel, 01.03.2005 | Günah ve İhanet, Büşra Karaca

gerçekten çok etkilendim sizi tebrik ederim yazılarınızın devamı için allaha dua ediyorum tek olan rabbime emanet olun© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut