“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

Sıkı tut ruhunu
–Rabia Nazik Kaya

[*4.617 yazı içinden]

 husrev : yorumlar 

4bizi bizden koparmak, 18.02.2007 | “Kürt Meselesinin” Satırbaşları, Refik Yıldızer

kimyasal veya fiziksel karışımları birbirinden ayırmanın teknikleri olduğu gibi manevi boyuttaki birlik ve beraberliğide birbirinden ayırma yöntemleri vardır. Allah'ın vahdaniyeti nasılki eserde birlik ve beraberliği gerektiriyor, müslüman bilincinde olan insanlarımızda bu gerekliliği farketmeli. Aksi takdirde etnik milliyetçilik gibi ayırıcı veya çözücüler bizide ayıracaktır. fıtrat birbirimize kürd, türk, arab... gözlüğüyle değil Allah'ın sanatı, peygamberin ümmeti gözüyle bakmamızı gerektiriyor.

3iki ayet, 11.08.2006 | Müsbet Milliyetçilik Var mı?, Metin Karabaşoğlu

Kur an-Hakim de millet=din geçiyor.Dikkatimi çekti,paylasmak isyedim.

en am 161:

De ki: “Rabbim beni dogru yola, Ibrâhim’in dimdik ayakta duran, batildan uzak, tamamen Hakka yönelmis tevhid dinine iletti. O, asla müsriklerden olmamisti.(millete ibrahime hanifan)

yusuf 37:

Süphesiz ben Allah a iman etmeyen ve kendileri gerçekten ahireti inkar eden kimseler olan bir kavmin dinini terkettim.(....terektu millete kewmin layü minune....)

2ehven i şer bu mu?, 22.05.2006 | NURCULAR, YANLIŞI / DEMİREL’İ DESTEKLEMEDİKLERİNİ DEKLERE ETMELİDİRLER, Levent Bilgi

Elinizde sancak ve karşıda kaleye dikmeniz gerekiyor. Ama yolunuzun iki yanında eli silahlı iki kişi sizi engelleyecek. Birisinin elinde öldürücü, diğerinin elinde yaralayıcı silahlar var. Kaleye yetişmek için her yol denendi başka çare yok. Sizde kaleye yetişmek için yaralayıcı silah taşıyan şahsın üzerinden geçeceksiniz. O ŞAHSI ALKIŞLAMAK NERDEN ÇIKTI. HİÇ BİR NURCUYA O ADAMI ALKIŞLAMAK YAKIŞMADI. NURCULAR DAHA DİKKATLİ DAVRANMALI . WESSELAM

1göl- deniz, 01.05.2006 | Zaman cemaat zamanıdır, Metin Karabaşoğlu

Okuduklarımızı sadece kendi aramızda mütaala edebiliyor olup diğer islami kaynaklardan yabancılaşmamızı fark edeli risale yi dah iyi anlıyorum. kapalılığın hiç bir şekilde savunuculuğu yapılamaz.müellifin itihadı Muhammed i cemiyeti tanımı metin abiyi haklı çıkarıyor. artı eleştiriler yapıcı oldukça abi kardeş gibi sohbet etmemeiz çok faydalı

.... wesselam
© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut