“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

[*4.592 yazı içinden]

 hanifeaydemir : yorumlar 

2ANLAMSIZLIK, 03.03.2007 | Aziz Valentine Ruhun Şad Olsun!, Öznur Çolakoğlu Cam

Bu tür günlerin kutlanması hakkında benim şahsi kanaatim, insanların anlamsız dünyalarını anlamlandırma istekleri, kendilerine anlamsızda olsa amaç edinme istekleri. Burada bir Amerikalı Valentin gününü anlatırken sabah uyandığında o günün diğerlerinden farklı olduğunu bilmek güzel demişti. Müslümanlara gelince onların böyle günlere ihtiyaçları yoktur. Onların hayatıda herbir ayrı günleri de anlamlıdır, yada anlamlı olmalıdır. Eşinide sevdiklerini de sadece birgün değil hergün mutlu etmenin yollarını aramalıdır, onların en hayırlıları çevresine en çok yararı dokunanı değil mi?

1çuvaldız, 19.02.2007 | “Dindar erkeklerin eşleri, onları “her bakımdan” garanti olarak gördüklerinden dolayı onlara insan gibi davranmıyorlar.”, Levent Bilgi

Öncelikle yazıdan çok yorumlardan istifade ettiğimi söylemeliyim.Kadına ve evde yaptığı işlere değer verilip saygı duyulmadıkça bu açıkça kendisine hissettirilmedikçe ondan ev işlerini eksiksiz yerine getirmesi beklenmemeli şahsi kanaatimce.Kendisini ve yaptığı işi değerli bulmayan biri o işi ne kadar sadakatle yapabilir ki. Birkaç güzel söz etmeyi, takdir göstermeyi bilmeyen erkeklerin kolaylıkla başlarına gelebilecek şeyler bunlar.Evet önce iyneyi kendinize batırın, çuvaldızı batırmak zaten kolay iş.© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut