“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

[*4.593 yazı içinden]

 ayla erenay : yorumlar 

5verilen nimetler, 20.02.2007 | Uzuvları Yitirmek…, Rabia Nazik Kaya

Allah kaldıramayacagımız yükler vermesın hatta kaldırabilecegimiz yükler de vermesin.Evet büyüdükçe hayatın ne demek olduğunu anlıyoruz.Kaybetmeden yapmamız gerektiği şekil üzere verilen nimetlere şükredebilme yetenegini kazanmamızı nasib eylesin rabbim.

4saygı, 04.01.2007 | “Dindar erkeklerin eşleri, onları “her bakımdan” garanti olarak gördüklerinden dolayı onlara insan gibi davranmıyorlar.”, Levent Bilgi

“Çalışan hanımlar, kapalı veya açık bir defa kendilerine çok daha iyi bakıyorlar. Çok daha planlı yaşıyorlar. Çok daha beylerine karşı saygılı oluyorlar.bu cümle güzel sonuçta saygı duyulan biri var .peki evde çalışan hanıma saygı duyuluyor mu ?bunun üzerine düşünmek lazım........Dindar erkeklerin eşleri, onları “her bakımdan” garanti olarak gördüklerinden dolayı onlara insan gibi davranmıyorlar.” Bu cümlede bence şöyle ,dindar bayanların eşleri.kendilerini her bakımdan garanti altına alınmış olarak görüp eşlerine insan gibi davranmıyorlar.mustesna olanlar vardır tabii.aslında olayların saygı ve sevgi çerçevesınde ılerlemesı gerekır hemde bu şahıslar kendilerini dindar olarak nitelendirdikleri vakitte.kim kendisine ne şekilde davranılmasından hoşlanıyorsa bu karşısındaki ister çocuk olsun ister eş istersenız de başka biri ona göre davranması lazım.

3güzel görmek veya görebilmek , 21.12.2006 | Haccı dolu dolu yaşamak - 1, Halil Köprücüoğlu

Allah razı olsun.yazınız çok güzel olmuş.haca gitmeden önce okunması gereken bir yazı.

2inci, 08.03.2006 | İyiler Arasında Bir İnci, Editör

Bu sitenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.Allah emeklerinizi boşa cıkarmısın.Hepinizden Allah razı olsun.benim için iyiler arasında bir incisiniz.Tekrar teşekkür ederim.

1denge, 24.02.2006 | Bir filmin düşündürdükleri, İnci Şirvan

Film güzele benziyor.Gerçek hayatta da aynı şeyler olmuyor değil ama denge denilen olayı yakalamak zor bence ne çok açık konuşmak ne de göklere çıkaran sözler söylemek doğru gelmiyor.yapılan yanlışı anlatabılmek ama bu okadar da kolay değil.sevdiriniz nefret ettirmeyınız hadisi şerifince amel edebilmek ve ettirebilmek Allah hepimize nasip eylesin.© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut