“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

IX. Miracın adımları
–Metin Karabaşoğlu

[*4.597 yazı içinden]

 Hamza : yorumlar 

3Hatayi hep baskasinda aramak!, 09.06.2008 | NURCU DEMİREL’DEN KEMALİST DEMİREL’E..., Hüseyin Yılmaz

Icraatlere,nutuklara baksam vede meselenin sadece bir kisiye bagli oldugunu dusunsem!,bir siyasetci olarak, Suleyman Demireli,R.Tayyip Erdogana tercih ederim.Acik ve Net.

Baska bir konuda,yorumcu abilerimizden birinin dedigi gibi,egerki tercih meselesinde,hissi davranildigi farkedilmis ve bu yoldan donulmusse(veya tahkik edip oyle karar alma noktasina gelinmisse)bu bir kazanctir.Buna sevinmek lazim.Vah vah etmenin vakti gecti abilerim.

Ama hala,kuvvetimizi sarsacak mulahazalara sahip olabilmeyi anlayamiyorum.Akil sahibi insanlarin(hatta Risalelerle her daim muhatap olan insanlarin) gecmiste yanlis yaptigini varsayip,bu yanlisida bir ismi zikrederek telafi etmeye calismayi hic anlayamiyorum.Bu boyle olmamali.

2Basın Bildirisi Tebriği, 19.07.2007 | Kime oy vermeli?, Metin Karabaşoğlu

Bugün çeşitli sitelerde bu minvaldeki bir değerlendirmeyi okudum. Bu değerlendirmeye haber değeri sunan unsur Yeni Asya karşıtı değerlendirme oluşuydu.

Değerli abilerim, Yeni Asya yanlılş düşünüyor, hareket ediyor olabilir. Yeni Asya nın siyasi düşüncesinin zıttından hareket etmek ve bu meseleyi basın bildirisi olarak sunmak yakıştımı? Siyasi kanatlerinizi burada olduğu gibi sunun. Bırakın DP yi destekleyenler de oylarını oraya versinler. Kime ne fayda sağladı bu bildiri. Yeni Asya biz hata mı etmişiz dedi, yüreğiniz mi serinledi, yoksa aradaki hüsnü zanları kırıcı abisini , kardeşlerini ehli dünyanın nazarında hoş olmayan dünyevi bir polemiğe kurban etmenin neresini ihlas ile açıklayacaz?

İçerisinde Yeni Asya geçmese buradaki açıklamadan farklı bir açıklama değil. Kimsenin farklı görüşe eleştiriden başka bir diyeceği de olmaz. Böylesi bir siyasi mesele yüzünden "Nurcular Yeni Asyaya karşı çıktı" gibi (üstelik morahaber gibi bir sitenin başlığı bu) çok mu güzel oldu? Fevkalade hizmete mi vesile oldu. Benim gibi bazılarının incinip, hüsnü zanlarının kırılmasına mı neden oldu?

Ve bu ekip kaç defa bu şekilde basın bildirisi hazırladyp gönderdi? Kimi hedef aldı bu basın bildirilerinde? Sorular uzar gider..

1, 03.04.2006 | Hayata mavi dokunuşlar, Hamdi Ekin

hayatımız hep böyle güzellikler içinde geçeer inş. mavilerle. zaten mavi gibi bir renk olmasa çekilirmi bu istanbul......© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut