“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

Mezhep Karşıtlığı Problemi
–Abdülhakim Murad

[*4.617 yazı içinden]

 dursun sivri : yorumlar 

1komlekslerden arınmış düşünmek, 24.05.2006 | NURCULAR, YANLIŞI / DEMİREL’İ DESTEKLEMEDİKLERİNİ DEKLERE ETMELİDİRLER, Levent Bilgi

Sevgili Levent Bey,

"Birisinin hatasından yakınları mesül olmaz" mealindeki ayete Bediüzzaman çok yerde atıf yapmaktadır. Demirel in düne ait seyyiatı ve hasenatınıül kriterleri objektif kriterlerle bellidir. Din ve Vicdan özgürlüğü hususunda dini istismar eden bugünkü iktidar ve evvelindeki misyona gönül verenlerin hiç söyleyecek sözleri yoktur. Demokrat misyonun iktidarında (DP, AP VE DYP) iktidarlarından daha geniş hürriyet hiç bir dönem yaşanmamıştır. Demokrat misyon bunu siyaset malzemesi de yapmamıştır. Tek başına iktidar olanlar ve gönül verenlerin gözü kör kulakları sağır mı? Görmüyorlar mı şu manzarayı? Kimi kime şikayet ediyorlar? Demirelin son beyanlarına nurcular ne zaman sahip çıkmış?

Şu zamanda iktidar olanlara hiç mi diyecek bir sözü yok acımasız nurcuları Demirel e üzerinden saldıranların.

Sonuç:

Karın ağrısına kronik müptelâ olanların kompleklerinden kendilerini rahatlatmak için "demedik mi?" diyebilmelerine malzeme olarak kullandıkları talihsiz beyanı temize çıkarmaz.

Nurcuları tarih hiç bir zaman tekzip etmemiştir. Ama 30 yıldır AB ye Demokrasiye sövenlerin üç gün öncesinde 180 derece ters dönüş yapanların yüzü kızarmalı bir gram haysiyetleri, izzetleri varsa.

Dini sitismar edenleri derin güçlerin dini manüple etmek için kullandıklarını ayan beyan ortada iken Nurculara kimsenin söyleyeceği bir sözü yoktur. Zaman nurcuları hep teyit etmiştir, haklılığını göstermiştir.

Makale sahibi Levent Bey gibi biz de gençlik koları başkanlığı yaptık. Geceli gündüzlü çalıştık başımızı önümüze eğecek bir durum yaşamadık. İmtihan dünyasında yaşıyoruz. Şahıslar her zaman imtihanı kaybedebilir. Akibete bakmak lazım. Demirel in yanlışından kendisi sorumludur, Nurcular değil. Selamlar.
© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut