“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

V. Sonsöz yerine
–Metin Karabaşoğlu

[*4.592 yazı içinden]

 GAMZE NUR : yorumlar 

1Kaygısız Olmaz., 03.12.2007 | “Dindar erkeklerin eşleri, onları “her bakımdan” garanti olarak gördüklerinden dolayı onlara insan gibi davranmıyorlar.”, Levent Bilgi

Afrikadaki en ilkel kabileye gidiniz. Onların bile bir yönetim anlayışı ve kuralları vardır.Evlilik içinde eşlerin sorumluluklarını yerine getirmediğinde ne yazıkki kural yok.Yani yaptırım yok.Benim hem çalışan hemde çalışmayan bayan arkadaşlarım var.Çalışmayan bazı hanımları görüyorum.Akşama kadar orada burada çene çalıyor.Kocasına adam gibi bir kaç kap yemek çıkarmıyor.Utanmadan kahvaltı çıkarıyor.Açık ve net söyleyim. Bunlar kadınlığın yüz karası olan kadınlar. Çünkü erkeğin kendisini bırakamayacağını düşünüyor.Nikah Cüzdanını garanti belgesi gibi görüyor.Evliliğin biçimsel ve kurumsal kısmıyla ilgileniyor.Evde kalmaktan korktuğu kadar evlilikte sınıfta kalmaktan KORKMUYOR.Burada erkekleri eleştiren bayan arkadaşlarıma katılmıyorum.İş yerindeki patronunuz size çok mu güleryüzlü davranıyor? Ama işyerine zamanında gidiyorsunuz, en güzel elbiselerinizi giyiyorsunuz. Arkasından dedi kodu ettiğmiz kadın gezeklerine giderken en güzel elbiseleri giymiyormuyuz? Dışarda cici, eve gelince paspal. Artık kadınlarında kendilerine bir çeki-düzen verme zamanı geldi.Haklı çıkmak başka,haklı olmak başkadır.Burada haklı çıkabilirsiniz.Ama selim bir kalple düşünmek gerekir.

Burada belirleyici olan tek soru şudur:

EĞER EVLİLİKTEKİ SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEYEN KADIN RESMİ NİKAHI OLMADIĞI HALDE BİRLİKTE YAŞIYOR OLSAYDI YİNE BÖYLE DAVRANABİLİRMİYDİ?

Cevap çok basittir. Türk insanı kuraldan anlar. Bizler ne yazık ki hiç bir değeri içşelleştirmiş değilizdir. Evlenen kadınların çoğu ılık kurbağa gibi hemen gevşiyor.Sevgiyi beslemiyor.Sonrada yok erkek kabaymış da, sevgi sözcükleri sunmuyormuşta bilmem nede...Bunların hepsi hikaye. Aldatmanın en kötüsü kişinin kendisini kandırmasıdır. Hiç bir kör görmek istemeyen kadar kör olamaz.

Herkese saygılarımı sunarım.
© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut