Yenilenmiş arayüzüyle karşınızda!


“Risale-i Nur ‘ferdiyet’ cilvesine mahzar. Sair şeylerden kopuk bir cüz gibi algılanan birşeyin, bir bütünün parçaları olduğunu öğretiyor.”

–Metin Karabaşoğlu

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

 
Asl-ı Saadet
önceki kitap sonraki kitap

Asr-ı Saadet Kitaplığı

Her kitabında Asr-ı Saadet’ten bir iz, bir esinti sunan Metin Karabaşoğlu, son kitabı Asl-ı Saadet’te doğrudan Asr-ı Saadet’i konu alan denemeler sunuyor. Kitapta yer alan denemeler, Asr-ı Saadet’le bugünü buluşturma noktasında sergilediği başarıyı, düşünceyle duyguyu buluşturma açısından da başarıyor. Asl-ı Saadet, ortaya koyduğu sağlam dil örgüsüyle de, Karabaşoğlu’nun bilinen çizgisini bir adım ileriye taşıdığını okuyucuya hissettiriyor.

Asl-ı Saadet, Saadet Asrını ‘saadetin aslı’ esprisi temelinde irdeleyen yazılardan oluşuyor. Kitabın giriş yazısı olan “Onun İle ve Onsuz,” Hz. Peygamber hakkında yazılmış en güçlü denemelerden biri olmaya aday. “Bir Büyük Dönüşümden Notlar,” “Hüzün Yılıyla Gelen,” “Hakikat Şahitlik İster,” “Ümeyye’ler Bilal Sevmez,” “Birincilikleri Aşan Bir İkincilik,” “Başarısızlığa Övgü” gibi iz bırakan yazılarıyla Asl-ı Saadet, ‘asrın idraki’ne ‘saadetin aslı’nı haykırıyor...


 Format: 172 syf.1. baskı (2006)14x21 cm.

 Tükendi İÇİNDEKİLER

Giriş yerine:

Onun ile ve onsuz

Birinci bölüm:

GÜNLERİN GETİRDİĞİ

Bir büyük dönüşümden notlar

Herkesin bir günü var

Hüzün yılıyla gelen

Hicret bize ne söyler?

Aritmetik herşey değildir

Hicretsiz bir çağ için Hudeybiye notları

İkinci bölüm:

SAADET ASRINDAN İNSAN MANZARALARI

Ebu Bekir olmasaydı?

‘Ömer’in sürpriz gelişi’ mi?

Hakikat şahitlik ister

Ümeyye’ler Bilâl sevmez

Ammar örneğinin öğrettiği

Hayâyla gelen yükselişler

Hilm ile süslenmek

İnfak ve feragat

Birincilikleri aşan bir ikincilik

Ebu Ubeyde: bir feragat zirvesi

Haklı olmak yetmiyor

Başarısızlığa övgü

Yine feragat!

Görüş ayrılığı, yol ayrılığı değildir

Ebu Süfyan kalitesi

Üçüncü bölüm:

ASR-I SAADETTEN BUGÜNE

İhlas

Yanmazsan, yakamazsın

Bedelini ödedik mi?

Okçular nerede şimdi?

‘Normal’liğin ölçüsü

Özenmek, imrenmek

Bizi herkes sevsin mi?

Kim zarar verebilir?

Bir fotoğrafın söylediği

7asrı saadetyasemin şimşek, 01.01.2009, türkiye konya

çok güzel kitaplar:D:D:D

6s.aNİLGÜN KIRANOĞLU, 11.10.2008, BARTIN/TÜRKİYE

Allah hizmetinizi daim etsin.

Baki selam ve dua ile

5maviyankı, 10.12.2006,

saadet asrına gerçekten vakıf bir kalem tarfından yazılmış harika bir eser. insanlık tarihinin küçük bir özeti olan, her dönemde her türden karakterleri barındıran bir dönem olması hasebiyle saadet asrı iyi okunmalı ve bugün için dersler çıkarılmalı. metin karabaşoğlu bu manada gerçekten başarılı. okunması gereken bir kitap.


4şükriye_simge, 20.11.2006,

Günümüzün eksiklerinden biride sahabe anlayışından uzak kalmamız . Böyle bir asırda insanlık asr-ı saadet dönemindeki anlayışa muhtaç. bu kitap bize bu yönden oldukça ışık tutacak nitelikte.


3Cemo, 17.07.2006, İstanbul

Metin agabey...

ben her ne desem kitaplarinin güzelligini anlatamam, bir de edebiyat okudum ve ögretmen oldum...

ama abi sen ne yaptigini bilmiyorsun ve yazdiklarinin benim gibi nice insani ne derece etkiledigini bilmiyorsun. bu bence çok fazla sayida yazara mevlanin nasip etmedigi bir sey. senin tevazun da en az kitaplarin kadar güzel. kaç kitabinla gece gündüz ettigimi bilsen...müslüman olmam için yazilarinla bana ne çok dil döktügünü bir bilsen...

mevlamiz sana ve bizlere birbirimizi sirf Onun için sevebilmeyi; müslüman ve mümin olarak yasayabilmeyi, öyle ölebilmeyi ve herkesin ve herseyin diriltigi günde öyle dirilebilmeyi nasip eylesin..selamun aleyküm..ve aleyküm selam.

2SINANMAMIŞ SEVGİLERE GÜVENMEHatice Demircioğlu, 17.05.2006, İzmir

ne güzel bir giriş "Onunla ve Onsuz" kitabı ilk elime aldığım gün kitap fuarının yoğunluğundan olsa inceleyemedim fazla ve onun üstünden birhafata geçe bir Bursa yolculuğunda elime aldım bu güzel kitabı.Otobüste okumak üzere almıştım yanıma ve en iyi seçimi yapmıştım her konu başlığı benden birşeyler götürdü Onsuz kamanın özlemiyle üzüntüsüyle bir başlamıştık ki enson artık "yanmazsan yakamazsın" diyordum.5 saat yolculuk boyunca bir elimde kalem bir elimde kitap biz farklı atmosferlerde dolaşıyorduk kitabımla Hz.Ebubekir(r.a.) in SIDDIK ünvanından ,Hz.Ömer(r.a.) in süpriz gelişine,Ebu Süfyan nın kalitesine kadar idak edemediğim düşünemediğim bir çok güzelliği siizn sayneizde anladım idrak ettim çok değeli abim.Ve yine bir okadar çok şeyide öğrendim o elimdeki güzel eserden.Bence okunması gereken bir eser eline,gönlüne sağlık sevgili abim dualarımdasınız inş.

1ASLI VARNecati AVCI, 11.04.2006, SİVAS

Aslımızı özümüzü ölçümüzü variyorsunuz....
  Teslimat : Güvenlik & Gizlilik : Tüketici Hakları : Sık Sorulan Sorular
 

© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut