“Risale-i Nur ‘ferdiyet’ cilvesine mahzar. Sair şeylerden kopuk bir cüz gibi algılanan birşeyin, bir bütünün parçaları olduğunu öğretiyor.”

–Metin Karabaşoğlu

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

 
Camide Dans Var
önceki kitap sonraki kitap

Çağdaş Sorunlar Dizisi

‘Biz’ Kimiz?... Medeniyetin Arka Sokakları... Rüstem ile Haydar... İçimde Bir Yahudi Var... Ey(vah) Türk Gençliği... Ezansız Semtlerde Esas Sesleri... ve diğerleri...

Yaşadığımız günlere dair, birbirinden çarpıcı, birbirinden güzel denemeler bu kitapta toplandı.NOT: Bu kitabın 'gözden geçirilmiş, ilaveli yeni baskısı' "Medeniyetin Arka Sokakları" ismiyle gerçekleşmişitir. Sitemizden inceleyip satın alabilirsiniz.


 Format: 172 syf.5. baskı (2005)14x21 cm.

21,00   -%4012,60


9kitap77, 08.02.2007,

Başlangıçta ve okumaya devam ettiğimde sanki biraz tepeden bakan ve yer yer sertleşen kimileyin acımasız gibi görünen ahkamla yüz yüzeydim. Neden sonra, kaçışlarımızın ardına saklanarak maksadını aşmış hoşgörü ve iyimserliğin iç dünyamızdaki dinamiklerin burçlarını nasıl da sinsice ve birer birer dinamitlediğini özetleyen bir aynayla karşılaştım.


8diplimit, 17.01.2007,

Peygamberin Kardeşleri Camide Dans Var kitabından çok sonra Camide Dans VAr kitabının devamı şeklinde çıkmıştır. Camide Dans Var 90'ların ortasında ortaya atılan müthiş rüzgarlara karşı durup itidali anlatıyor. İç hesaplaşmayı can yakmadan yapabiliyor. Uzun süredir okuduğum en derli toplu en anlaşılır ve etkileyici kitaplardan biriydi.


7çelişki ve çözümfigen ak, 27.02.2005, muş

ne kadar çelişkiler yaşıyoruz içimizde. Ve bunu kabullenmek insana o kadar ağır geliyor ki onu görmemezlikten gelip yok gibi sayıyor. ancak bu kitapla açığa çıkıyor ve çözümler buluyor. "İçimde bir yahudi var "yazısı insanı bir girdaba sokup sonunda yemyeşil bir düzlüğe çıkarıyor. Allah razı olsun hocam

6figen ak, 27.02.2005,

ne kadar çelişkiler yaşıyoruz içimizde. Ve bunu kabullenmek insana o kadar ağır geliyor ki onu görmemezlikten gelip yok gibi sayıyor. ancak bu kitapla açığa çıkıyor ve çözümler buluyor. "İçimde bir yahudi var "yazısı insanı bir girdaba sokup sonunda yemyeşil bir düzlüğe çıkarıyor. Allah razı olsun hocam


5Kayıbey, 22.09.2004,

Günümüzde insanlarımızın yaşamış olduğu çelişkileri akıcı bir üslupla dile getirmiş yazar.Okunmaı gereken bir eser.Okuyun...


4levent bayezit, 07.08.2004,

Peygamberin kardesleri kitabinin bir anlamda devami niteliginde olan kitapta metin karabasoglu kendi uslubu ve cok kolay okunan dili ile gunumuzde hepimizin yasadiklarini cok iyi gozlemleyerek dile getirmis. okudukca insan cevresine biraz daha farkli bakiyor. aslinda farkinda olmadigimiz ne kadar cok sey oldugunu goruyor ve daha dikkatli olmaya calisiyoruz. Mutlaka okunmasi gereken kitaplardan birisi.


3metin ergöktaş, 09.03.2004,

gafletin en katmerli zamanlarına aydınlanma denildiği, yaşamak perdesi altında adem hesabına çalışan mebzul miktarda gaflet ve dalalet korsanının hayatlarımızın ortalık yerlerinde cirit attığı, modernizm karşısında kendi lugatından mahrum ehl-i dinin ferdiyetini yitirip kişiliksizleşt(irild)iği bir zamanın insanları olarak, önceliklerimizi, ontolojimizi, kavramlarımızı,usullerimizi, ölçülerimizi ölçen ölçülerimizi hangi kimlikle vurguladığımıza daha bir dikkat etmemiz gerekmekte.. bu kitabın bu gayeye matuf olarak önemli bir vazifeyi yerine getirdiği kanaatindeyim..


2rabia nazik kaya, 05.12.2003,

Nefs camimizde süregelen "danslar"ı tasvir eden Metin Karabaşoğlu, bu kitabındaki "içimde bir Yahudi var" başlıklı yazısıyla nefslerimize apayrı bir ayna daha tutuyor.."Biz kimiz"yazısıyla fatiha suresinde geçen "biz"i öğretiyor bizlere..İktisatı anlatıyor..her yazısıyla dağarcığımızı ve ufkumuzu genişletiyor. Allah ondan razı olsun.Kitabı herkesin okumasını dilerim.


1selmin, 16.08.2001,

Metin Karabaşoğlu'nun kitaplarının tamamını okudum. Nerede bir yazısını görsem okumadan geçemem. Çünkü mutlaka daha önce hiç duymadığım yeni bir bakış açısı yeni bir cümle, yepyeni bir düşünce ile karşılaşırım. "Camide dans var" kitabının ismini okuyunca "nasıl yani ?" dersiniz.Ama okudukça caminin ne olduğunu dansın ne olduğunu anlarsınız. Mutlaka okuyun derim, hem de tüm kitaplarını..

  Teslimat : Güvenlik & Gizlilik : Tüketici Hakları : Sık Sorulan Sorular
 

© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut