“Risale-i Nur ‘ferdiyet’ cilvesine mahzar. Sair şeylerden kopuk bir cüz gibi algılanan birşeyin, bir bütünün parçaları olduğunu öğretiyor.”

–Metin Karabaşoğlu

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

 
Medeniyetin Arka Sokakları
önceki kitap sonraki kitap

Çağdaş Sorunlar Dizisi

Kendisini insanlığın son noktası olarak tanımlayan ve bütün dünya için model olma iddiası taşıyan bir uygarlığın hegemonyasına maruz halde yaşıyoruz. Batı uygarlığı, küresel bir medeniyet olarak takdim ediyor kendisini. Vitrini niteliğindeki şehirleri ve ışıltılı bulvarlarıyla, bütün dünyanın gözleri onun üzerinde çünkü.

Fakat arka sokaklarda biten bir ışıltı söz konusu olan... ‘Arka sokaklar’da manzara değişiyor. Uygarlık vitrini niteliğindeki şehirlerin arka sokaklarına, dünyanın ‘arka sokağı’ niteliğindeki ülkelere, insanın iç dünyasının kuytularında batı uygarlığının bıraktığı izlere bakıldığında, durum tamamen değişiyor.

Medeniyetin Arka sokakları, bu olguyu merkeze alıyor. Ve “New York’a teslim olmuş bir akılla Medine’yi tekrar kurmak mümkün değildir” tespitinden hareketle, bizi sarsıcı bir sorgulamaya çağırıyor.

Sadece dış dünyayı değil, iç dünyalarımızı da içine alan bir sorgulamaya hem de...


 Format: 192 syf.1. baskı (2011)14x21 cm.

 Tükendi İçindekiler

Sunuş

Biz’ Kimiz?

Medeniyetin Arka Sokakları

Rüstem ile Haydar

İçimde Bir Yahudi Var

Camide Dans Var

Siyasî Hayatım Bitti

Ekonomizm Devam Ediyor

Özel Bir Ölümden Notlar

Şefkat... Bir Daha Şefkat

Ezansız Semtlerde Ezan Sesleri

Ey(vah) Türk Gençliği!

Yeni Nesil, Yeni Dil

1camide dans varbahattin Doğan, 25.09.2011, türkiye

bu kitabın önceki ismi CAMİDE DANS VAR. şimdi ise medeniyetin araka sokakları olmuş. az kalsın incelemeden alacaktım ve israf olcaktı.... keşke bunu belirtesniz... çünkü farkında olmadan müslümanları kandırmış olursunuz... diğer bir çok kitabımnız da öyle... mesela gençlik serisi ismail örgnin hikayelerinden oluşuyor oysaki bu kitlar öncede vardı...
  Teslimat : Güvenlik & Gizlilik : Tüketici Hakları : Sık Sorulan Sorular
 

© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut