“Dinin siyasetle hiç ilgisi olmaması gerektiğini söyleyenler, dinin ne olduğunu bilmiyorlar demektir.”

Mahatma Gandhi

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

Garip koca
–İsmail Örgen

[*4.622 yazı içinden]

 *Bu sayfa, gündelik hayatın içinde yüzyüze geldiğimiz, bir ders ve ibret boyutu taşıyan olayları paylaşmak üzere tasarlanmıştır.

 Seni Yarattım!

Çeviri ve Uyarlama: Yazara Mesaj Gönder

Kız dilenirken, sokaktan genç, canlı ve iyi görünümlü bir adam geçti. Kızı farketmişti ama belli etmemek için dönüp ikinci kez bakmadı.


BİR GÜN, çelimsiz, küçük bir kız çocuğu sokağın köşesine oturmuş yiyecek, para, ya da alabileceği herhangi bir şey için dileniyordu. Üzerinde yırtık, pırtık giysiler vardı; yüzü gözü kir içinde, perişan bir hali vardı.

Kız dilenirken, sokaktan genç, canlı ve iyi görünümlü bir adam geçti. Kızı farketmişti ama belli etmemek için dönüp ikinci kez bakmadı. Büyük ve lüks evine, mutlu ve rahat ailesinin yanına geldiğinde, çok güzel hazırlanmış akşam sofrası onu bekliyordu. Fakat az sonra düşünceleri tekrar o fakir kıza takılıverdi. Duyguları birşeylere itiraz ediyordu.

Sonra kolay yolu tercih etti ve itirazlarını Allah’ a yöneltti. Böyle durumların var olmasına izin verdiği için… “Böyle birşeyin olmasına nasıl müsaade ediyorsun? Neden o küçük kıza yardım için birşeyler yapmıyorsun Allah’ ım?” diye yakındı içinden.

Sonra ruhunun derinliklerinden gelen bir cevap işitti, “Yaptım. Seni yarattım!”

Brian Cavanaugh, The Sower’s Seeds

  10.10.2002

© 2015 karakalem.net, Cemal Karabel

  1.  Bu yazının yazarına mesaj göndermek istiyorum.
  2.  Bu yazının uygun formatta çıktı'sını almak istiyorum.

3faruk köylü, 14.01.2008, antalya

yazılarınız çok güzel,irkiltici,kendine getirici,silkeleyici...çok güzel yazılarınız tıpkı sizi okuyan güzel insanlar gibi...

2tuba kardıç, 09.01.2007, antalya

yazılarınız çok güzel ama bu siteyi çok kışı bılmıyor sanırım insallah cok kısıye ulasır ve bu guzel yazılarınız cogu kısıyı etkıler. basarılar ve tebrıkler

1mükemmelfatma, 11.12.2006, malatya

size öncelikle teşekkür ediyorum.bütün yazılarınızı okudum hemde birçok defa.
© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut