Yenilenmiş arayüzüyle karşınızda!


“Hayatımızda acı olmak zorunda. Çünkü iyi ile kötü arasındaki savaşta ruh ancak acı çekerek saflığına kavuşabilir.”

Andrei Tarkovski

Kullanıcı 
Şifre
 

*her saat güncellenmektedir

Mezhep Karşıtlığı Problemi
–Abdülhakim Murad

[*4.516 yazı içinden]

Öğretmenime açık mektup...

Öznur Çolakoğlu Cam Yazara Mesaj Gönder

SEVGİDEĞER ÖĞRETMENİM,

Şimdiye kadar öyle çok tebrik ettiler ki beni, kimse hiçbir zaman bilemedi bu başarılarımın gerçek sahibini. Oysa ben biliyorum öğretmenim senin bizler için sarf ettiğin emekleri ve paha biçilemez kıymetini.. 50 – 60 kişilik sınıflarda tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen nasılda seviyordun sen bizi?!

Bugün herkes çiçekleriyle koşacak sana. Oysa ben güzel bir dağ köyünde senden uzakta kendi öğrencilerimle beraber kutlayacağım öğretmenler gününü. O yüzden yazıyorum sana bu mektubu. Bizzat yanında olamasam bile yüreğimle yanında olduğunu bilmen için sıralıyorum cümlelerimi.

Doğduğum andan itibaren mucizeler kuşatmıştı beni. Hep var olan dilim konuşmaya başladığım zaman bir anlam kazandı. Yine doğuşumla beraber var olan zihnim ne zamanki seninle tanıştı sanki o zaman daha bir işe yaramaya başladı.

Bacaklarım olduğu halde yürüyemiyordum, yürümek bir mucizeydi. Dilim olduğu halde konuşamıyordum. Konuşmak bir mucizeydi. Gözlerim olduğu halde görebiliyor ama okuyamıyordum okuma bir mucizeydi. Aslında sen mucizenin ta kendisiydin öğretmenim!

Sen öğrettin karmaşık harflerin bilmecesini. Sen öğrettin okumayı-yazmayı ve daha da mühimmi düşünmeyi. Tarih şeritlerini milattan önce milattan sonra olmak üzere ikiye ayırırlar hani! ve milat öncesi karanlık, milattan sonrası aydınlıktır ya? Aynen öylede benim miladım seninle tanışıp okuma öğrenmemle başladı. Önceleri karanlık olan dünyam senin öğrettiğin okuma yazma ile gelişti ve aydınlandı.

Sevgili öğretmenim, şimdi eskiye dönüp baktığımda görüyorum ki, aslında beş sene boyunca sen etmişsin beni. Sen olduğum için sevmişim yaşamayı ve her durumda mutlu kalabilmeyi. Dolu dolu yaşayıp tüm sosyal aktivitelere katılmayı ve hiçbir sorumluluktan kaçmamayı.

Öğrenci-öğretmen, öğrenci- anne, öğrenci- arkadaş ilişkilerinden meslektaşlığa terfi ettiğim şu günlerde dahi, halen arıyorum senin benim öğretmenim olduğun o eski günlerin güzelliğini. Ve şunu çok iyi biliyorum ki, kaç yaşımda olursam olayım ben senin hep siyah önlüklü, beyaz yakalı minik öğrencin olarak kalacağım. Ve yine biliyorum ki, ömrüm boyunca bu öğrencilikten hep büyük bir haz alacağım.

Öğretmenim, daha da geç olmadan şimdi burada yinelemek isterim ki. Seni çok seviyorum ve senin gibi bir öğretmenim olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.

  01.12.2005

© 2015 karakalem.net, Öznur Çolakoğlu Cam

  1.  Bu yazının yazarına mesaj göndermek istiyorum.
  2.  Bu yazının uygun formatta çıktı'sını almak istiyorum.

1Teşekkürler Ögretmenim!!!Duazen, 13.12.2005, Bursa

"Bu zamanda dindar bir muallime eski zamanın velisi nazarıyla

bakıyorum.Bir muallim çocuğa ne verse ,ne anlatırsa çocuk onu mıknatıs gibi

çeker,menfi ise menfi,müspet ise müspet.Ben bu zamanda mümkün olsa her

muallime on altın verip;kardeşim benim çocugumu iyi yetiştir,Allah ını,Peygamberini, Ahiretini

iyi tanıttır."diyeceğim."(Bediuzzaman Said Nursi)

Ögretmenler sihirli degnekleriyle ögrencilerin yüreklerine dokundukları an,bulutların ötesindeki

Sonsuzluğa uçan balonların dansının ahengiyle süzülürler.Ve varoluşun eşsiz tadında katmerleşen sevgilerle

gönül tahtlarına ebediyen kurulurlar.Kendiside bir ögretmen olan Sayın Öznur Hanım, bu yazısıyla bizlere nasıl bir ögrenci olunması gerektiginide göstermiştir .

Siz kendinizi şanslı gördügünüz gibi sizin ögrencileriniz de çok şanslılar

böyle bir ögretmenleri oldukları için.Daha nice Öznur ların yetişmesi temennileriyle, yüreğinize sağlık.

Teşekkürler Ögretmenim!!!
© 2000-2015 Karakalem Yayıncılık Ltd. Şti.
Tel: (0212) 511 7141  GSM: (0543) 904 6015
E-mail: karakalem@karakalem.net
Program & tasarım: Orhan Aykut